Hızlı Zayıflatan Diyetler

Hızlı Zayıflatan Diyetler

Hızlı Zayıflatan Diyetler
Alkali Diyeti
Her ne kadar kısa süreli olmasa da doğru bir şekilde uygulandığı takdirde sağlıklı bir şekilde kilo verdiren yaklaşık 2 ayda 14 kilo vermenizi sağlayacak alkali diyeti; vücuda alınan alkali oranı yüksek olan besinlerin asitli besinlerden çok olmasını sağlamaktadır. Bu diyette tüketilecek besinler ph değerlerine göre belirlenip yüksek ph miktarına sahip besinlerden uzak durulmaktadır. Mesela hazır gıdalar, işlenmiş al et, unlu besinler, sert yağlar bunun gibi besinler alkali diyetinde mümkün mertebe uzak durmamız gereken besinler arasındadır.
Akdeniz Diyeti
Kilo verdiren diyet listeleri sıralamasında, Akdeniz diyeti listesi ile incelme lokomotif beslenme programları içinde ilk sıradaki yerini koruyor. Özellikle Akdeniz diyeti yapanlar kısa zamanda verdikleri kilolar yardımıyla eski fit görüntülerine sıhhatli ve çok çabuk bir şekilde kavuştuklarını belirtiyorlar. Bu diyet hakkında uzmanların yapmış oldukları yorumlarda başta kanser rahatsızlığı ve kalp damar rahatsızlığı başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa karşı koruduğu söyleniyor.
Dr Atkins Diyeti
Uzmanlar tarafından tartışmalar da yol açan Dr. Atkins diyeti hedefi “vücuttaki karbonhidrat seviyesini düşürerek vücudun enerji gerektiğinde yağları yakmasını sağlamaktır.” Yani Dr. Atkins diyetiyle zayıflayanlar kalori hesabı değil vücuttaki yağlar üstünden gram hesabı yaparak ilerlemektedir. Tabiki bu hal Atkins diyeti zararları nedir sorularını da akla getirmektedir. lakin bu düşüncenin tersine, Dr. Atkins diyetinin sağlığa yararları da yapılan çok sayıda araştırmalar ile desteklenmektedir.
Dukan Diyeti
Dukan diyeti de, atkins diyeti bu gibi tam olarak protein yüklü beslenmeye dayalı bir diyettir. Bu sebeple hızlı kilo verdirmeye dayalı bir diyet olup şayet diyabet yada kolesterol gibi rahatsızlıklarınız veya kronik başka bir rahatsızlığınız varsa belli başlı problemler yaratabiliyor. şayet sizlerde de bu tarz problemler varsa kesinlikle bu diyeti yapmanızı önermiyoruz. Dukan diyeti kendi içerisinde belli başlı kategorilerden oluşuyor bunlara uyduğunuz müddetçe zayıflamanız kolay olacaktır.
Gelinlere Özel Diyet
Yaz aylarında bilhassa düğünü olan gelinler için hazırlanmakta olan diyet programlarının kısa zamanda fit hale getirdiği gelinler düğün günlerine kadar estetik manada iyi bir duruma geliyor. özellikle göbek ve basen alanında oluşan yağlanmalar dan şikayet eden gelinler düğünden 1 ay öncelikle başladıkları diyet sayesinde yaklaşık olarak 4 ila 6 arası kilo vermeleri mümkün. Gelinlere özel diyet sayesinde düğünlerinde fit görünebilecek.
İsveç Diyeti
Bu güne kadar bir çok diyet programı deneyen insanların İsveç diyetiyle alakalı genel yorumlarından çıkan sonuç Dünyanın en acımasız diyeti bulunduğu. öyle ki sabah kahvaltısını 1 fincan kahve 1 adet kesme şekerle başlanılması şahısların bu korkuyla yaklaşmasının normal olduğunu gösteriyor. Bilhassa masa başı çalışanların ve hareketsiz yaşam tarzı sürenlerin en iyi şikayet ettiği konuların başında gelir rejim. Aslında tüm diyetisyenler çoğunlukla danışanlarına diyetin birlikte spor yapmalarınıda öneriyor. günlük yapılan egzersizler düzenli bulunduğu taktirde kilo verme işlemi daha çabuk gerçekleştiği için İsveç diyeti bu sebeple kasları da sporla çalıştırarak daha sıkı ve fit görünmesini sağlamaktadır.
Ayran Diyeti
Şok diyetler kategorisi içinde yer alan ayran diyeti, kilosu 75 kg üstünde olanlar için önerilmektedir. Ayrıca bir ayda maksimum iki gün (üst üstte) uygulanması tavsiye ediliyor. Ayran diyeti nasıl yapılır diye merak edenlere şimdi iki günlük ayran detoksu diyet listesi sizler paylaşıyoruz. Ayran diyetinde en önemli özellik yağdan kilo verebilmenizdir. işte sizi hem tok tutacak hem de çok yağlarınızdan kurtaracak diyetimiz:
Önemli Not!!
Diyete başlamadan önce doktorunuza ve diyetisyeninize danışmayı unutmayın.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ